„Diemedžio“ ugdymo centro psichologė Asta Lukauskienė vasario 13 d, psichologų metodiniame pasitarime dalijosi kolegialiąja patirtimi, pristatė pranešimą bei vedė praktinius užsiėmimus. Dailės terapija – psichologinės pagalbos metodas, apjungiantis psichoterapijos ir meninės raiškos žinias. Sprendžiamos problemos gali būti: pykčio priepuoliai, baimės, netektis, agresyvumas, liūdesys, dėmesio stoka, pasyvumas, bendravimo sunkumai, sulėtėjusi raida ir t.t.
Dailės terapijos užsiėmimai padeda nusiraminti. Klientas, įsitraukęs į kūrybinį procesą, gauna atsakymus į rūpimus klausimus, nes įjungiamos tiek emocijos, tiek protas. Socialiai priimtinu būdu galima išveikti neigiamas emocijas. Kad suprastume dailės terapiją, reikia praktiškai ją išbandyti. Atlikome pratimą „pykčio ir nuoskaudų paleidimas“. Vėliau išbandėme sudėtingesnę užduotį : „Dėkingumo sakymas“. Atlikome spalvų ir geometrinių figūrų testą, išbandėme praktiškai „Keverzonių“ ir „Karakulių“ metodus.
Užsiėmimai buvo naudingi, nes dailės terapijos dalyvių emocinė būsena po užsiėmimų buvo gera. Dailės terapijos metodus taiko dauguma psichologių, tačiau kai tampi ne terapeuto, o kliento pozicijoje, vyksta kitokie pojūčiai, kitoks procesas. Kartais pagalba reikalinga ir sau pačiam.
Asta Lukauskienė
Psichologė