Gegužės 24 d. Šilutės rajono psichologai organizavo edukacinę išvyką „Gamtos terapinės galimybės“ ir atliko praktines užduotis miške.
Shinrin-yoku (miško maudynių) pradininkas, miško medicijos daktaras Quing Li teigia, kad meilė gyvajai gamtai nulemta genetiškai, ji įrašyta į mūsų DNR. Gamtoje mums gera, nes būtent čia gyvenome didžiąją savo egzistavimo šioje planetoje dalį. Šis artumas su gamtos pasauliu yra mūsų sveikatos pamatas. Kai esame darnoje su gamta, pradedame gyti. Mūsų nervų sistema atsinaujina, kūnas ir protas sugrįžta į optimalią būseną. Miško maudynių praktika yra lyg tiltas, per jutimus jungiantis mus su gamtos pasauliu.
Miško maudynės – tai nėra paprastas pasivaikščiojimas. Tai gilesnis miško patyrimas, kuriame pasitelkiami visi penki žmogaus pojūčiai ir sensorinės dėmesingumo praktikos. Tai tarsi aktyvi meditacija, kurioje uostėme, lietėme, klausėmės miško garsų, ragavome, maudėmės miško atmosferoje. Užsiėmimo metu taip pat sužinojome kaip bendrauja miškas, kokie naujausi moksliniai atradimai apie gydomąją miško galią.
Miško maudynių metu aktyvavome mūsų organizmo gebėjimą sveikti ir specialiais pratimais pasinėrėme į miško atmosferą. Įrodyta, kad 2 valandos sąmoningo buvimo miške teigiamai paveikia organizmą ir tai išlieka visą savaitę: suaktyvėja imunitetas, pagerėja atmintis, sumažėja streso hormonas kortizolis, įvyksta ląstelių regeneracija, padidėja džiaugsmo bei laimės pojūtis.
Miško maudynes vedė Monika Peldavičiūtė – miško maudynių praktikė, jau penkerius metus vedanti patyriminius miško užsiėmimus, dalyvaujanti tarptautiniuose miško terapijos kongresuose, tarptautinio miško festivalio Lietuvoje viena iš iniciatorių, kuriame lankėsi miško medicinos pradininkas, daktaras Qing Li iš Japonijos.
Ilona Norgėlienė
Šilutės rajono švietimo pagalbos tarnybos antros kategorijos psichologė,
Geštalto psichoterapeutė