Dailės, technologijų, ikimokyklinio ugdymo mokytojai ir bibliotekininkai balandžio pabaigoje buvo pakviesti į Šilutės kamerinio teatro edukaciją „Teatro meno ypatumai, scenografijos galimybės: medžiagos, formos, spalvos ir faktūros“. Po spektaklio teikėme aktoriams klausimus, kalbėjomės apie kūrybos sėkmę, procesą ir atradimus kasdienybėje.
Pradžioje stebėjome spektalį „Nojaus arka“ pagal Carmen Bernos de Gasztold knygą „Maldos iš Nojaus arkos“. Aktoriai sukūrė žodžiais nenusakomą istorijos akimirką, kuriame kiekvienas radome save. Užbūrė scenografijos stebuklai, aktorių kūrybiškumas taikliai sukurti personažus taip tikroviškai, kad nė nepastebėjome patys esą „Nojaus arkos“ dalyviai, nebe žiūrovai. Visiems rekomenduotume pamatyti tokį gerą spektaklį, kai žiūrovas ne stebi, o jame gyvena, dalyvauja. Kiekvienam žiūrovui siužetas sukėlė gilius sakyčiau apmąstymus, kur yra jis pats. Kilo filosofinės mintys kaip asmuo, žmonija sprendžia išgyvenimo klausimą.
Įspūdingas apšvietimas, šaunios dekoracijos, fantastiškai realūs ir spalvingi sprendimai, liūdna tikrovė, persipinanti su paslėptu sarkazmu. Visa tai aptarėme po spektaklio. Buvo pamoka, kaip kurti realius ir nerealius dalykus, iš kurių ir susideda mūsų pamokos, gyvenimas.
Ačiū Šilutės kameriniam teatrui! Nuostabus spektaklis! Rekomenduojame visiems apsilankyti!
Laima Jablonskytė,
Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekininkė